Blackjack pravidla

Pokud hledáte způsob jak se jednoduše a rychle naučit hrát blackjack, poté můžete využít našeho jednoduchého průvodce “jak hrát blackjack”, který obsahuje všechna základní pravidla a informace, které potřebujete. Průvodce začíná detailními informacemi o pravidlech hry, která se od pravidel z běžných kasin nijak neliší.

Blackjack je hra, kterou hrajete přímo s krupiérem, cílem je získat lepší karty. Samotná pravidla se mohou lehce lišit, podle variace, kterou zrovna hrajete, právě proto je důležité se pravidla naučit.

Právě vznik těchto internetových platforem vede k opuštění klasických kasin. Dnes se můžete blackjack naučit, a také si jej zahrát kdykoliv a hlavně kdekoliv chcete. Pokud víte, jak hrát 21 blackjack, pak si jej můžete zahrát kdekoliv na území České republiky, ale také jinde ve světě, a to v naprostém pohodlí během hraní, sázení i vyhrávání.

Co je důležité vědět o pravidlech blackjacku

Blackjack je karetní hra, která se hraje s jedním nebo více standardními karetními balíčky. Většina kasin však požaduje vícero balíčků, ačkoliv se nejedná o psané pravidlo.

U privátních her je možné provést některé úpravy, oproti tomu kasinová verze hry, ať již v reálném nebo online světě, vyžaduje dodržování pravidel. Hlavní princip hry zůstává stejný - mít vyšší kombinaci karet než krupiér, avšak nepřekročit hodnotu 21.

Podrobnou tabulku pravidel pro blackjack najdete v sekci “Strategie”; tady to popíšeme pouze zjednodušeně:

  • 2 až 9 – uchovávají si svoji hodnotu
  • 10, J, Q, K – mají hodnotu 10
  • A – eso může mít dvojí hodnotu – a to 1 nebo 11. Na základě jednoduchých pravidel můžete tuto hodnotu měnit dle toho, jak ji potřebujete.

Pravidla sázek v blackjacku se různí, také proto je důležité si vždy ověřit výši minimální a maximální sázky. Dle pravidel musíte zadat své sázky před rozdáním karet.

Krupiér rozdá každému hráči, včetně sebe, po dvou kartách. Nejlepší možnou variantou je blackjack přirozený nebo okamžitý - to znamená mít Eso a kartu z hodnou 10. V případě, že krupiér tuto hodnotu nemá, vyhráváte kolo.

Podle pravidel blackjacku krupiér odhaluje pouze jednu ze svých karet, zbylé karty jsou porovnávány nas konci kola.

V ruce můžete mít následující možnosti:

  • Hit – žádáte o další kartu
  • Stand – se svou hodnotou jste spokojeni a další kartu nechcete
  • Split – pokud máte v ruce pár, můžete hru rozdělit

Mezi další možnosti v blackjacku patří vzdát hru, pojištění, nebo double. Jakmile ukončíte přebírání karet přichází na řadu odhalení. Vy i krupiér ukážete karty, hodnota nejbližší 21 vyhrává hru.

Tvrdý versus měkký součet v blackjacku?

Čeští hráči mnohokrát neznají rozdíl mezi tzv. tvrdým a měkkým součtem. Podle oficiálních pravidel je tvrdou kombinací ruka, která postrádá eso. V takovém případě je velmi těžké krupiéra porazit. Měkká kombinace naopak znamená variaci esa a další karty. Nyní máte více možností, jelikož eso má dvojí hodnotu (1 nebo 11).

Dobré rady k vítězství

Nyní se podíváme na rady pro začátečníky a nejdříve se zaměříme na Splitting (rozdělování). Základem úspěšného blackjacku je rozdělení karet pokud máte v ruce pár osmiček nebo dvě esa. Zároveň však experti doporučují nikdy nerozdělovat desítky, Jčka, Qčka nebo Krále.

Jak nejlépe vyhrát? Důležité je zvolit strategii s prvním rozdáním karet. Pokud máte 11 nebo méně, nebojte se zvolit hit, pokud máte 12 nebo 16 můžete zkusit zariskovat, zejména pokud je krupiérova odhalená karta nejméně 7. Další radou expertů je stand, pokud držíte 17 a více.

Je konzistentní výhra vůbec možná?

Žádný průvodce vás nenaučí, jak pokaždé zvítězit ve video blackjacku. Nicméně, se správnou strategií můžete svou šanci na výhru znásobit.

popup

Přijměte působivý bonus ze zabezpečeného online kasina

€150