Blackjack strategie

Znalost základních pravidel není dost na to tuto hru vyhrát. Co potřebujete jsou také pořádné strategie, a ty závisí na tom, jaký druh zrovna hrajete.

Kolik balíčků při blackjacku kasino používá?

To záleží na samotném kasinu - může to být v rozmezí mezi 1 až 8 balíčky. Většina herních platforem nabízí multi balíčkový blackjack, což ztěžuje hráčům počítat karty. Počítání je pokročilou strategií v blackjacku, které se budeme věnovat později.

Nyní se podíváme na nejlepší vítěznou blackjack strategii pro začátečníky. Jak bylo řečeno, vše záleží na variantě, kterou hrajete. Jinou strategii použijete v 6 balíčkové hře, jinou při hře s 52 kartami.

Důležité je si uvědomit, že perfektní strategie v blackjacku neexistuje. Níže uvedené tabulky jsou založeny na matematických statistikách. Vaši šanci na výhru sice zvýší, ale nemohou garantovat stoprocentní výhru.

Blackjack strategie pro 1 balíček karet

Podívejme na základní strategickou katu, tuto však používejte pouze v případě, že hrajete s 52 kartami.

Blackjack strategie pro 1 balíček karet

Jakmile vám krupiér dá dvě karty, získáte jednu z kombinací uvedených v této tabulce. Výše uvedení kombinace jsou založené na matematické statistice.

Tabulka vám napoví, kdy se nerozhodnout pro hit (při hře s 52 kartami), ale také kdy zvolit double nebo split. Tabulku si při hře online vůbec nemusíte pamatovat, stačí ji mít při hře otevřenou, oproti běžnému kasinu, kde ji u stolu rozhodně vytáhnout nemůžete.

Blackjack strategie pro 2 balíčky karet

Blackjack strategie pro 2 balíčky karet

Šance se při hře se dvěma balíčky mění a je nutné této hře dobře přizpůsobit svou strategii a zvýšit tak svou šanci na výhru.

Část strategie bude totožná se tou pro jeden balíček. Blackjackové šance se při této variaci zásadně nemění. Při hře se dvěma balíčky je však důležité se zaměřit na rozdělování es a osmiček, ale také standing pří hodnotě 17 a více. Také zde můžete využít strategické karty výše, která vám pomůže v konkrétních situacích.

Karty pro některé další variace

Perfektní strategie pro blackjack neexistuje, můžete však zvýšit své šance. Není důležité zásadně měnit strategie při hře se 4, 6, nebo 8 balíčky. Strategie pro 4 balíčky je aplikovatelná i když počet karet zdvojnásobíte.

Nicméně, tyto karty nabízí různé variace při používání 4, 6, nebo 8 balíčků. Záleží na tom, jak hraje krupiér.

Karty pro některé další variace photo 1

Tuto kartu využijte v případě, že krupiér stojí s měkkou 17. Nicméně, vaše strategie by se měla změnit, pokud se kuriér rozhodně pro hit.

Karty pro některé další variace photo 2

Rozdíly jsou opravdu minimální. Nedoporučujeme rozdělit osmičky, pokud má krupiér v ruce Eso, a další drobné změny.

Jaké jsou mé šance pro blackjack switch?

Níže pro vás máme tahák v případě, že jste fanoušky switch varianty:

Jaké jsou mé šance pro blackjack switch?

Jak vidíte, existuje mnoho příležitostí vzít si další kartu. Podívejte se však také na variace, ve kterých nedoporučujeme rozdělení páru osmiček.

Jednoduchý průvodce počítáním karet v blackjacku

Ačkoliv je tato strategie legitimní, některá kasina ji považují za porušení pravidel, dávejte si na to proto pozor. Tato metoda je zároveň efektivní pouze v kasinu, v digitální verzi hry je nepoužitelná.

Co je počítání karet?

Jedná se jednoduchou strategii, díky které si udržujete přehled o kartách, které byly odehrány, což zvyšuje vaši šanci na výhru.

Tento proces se můžete jednoduše naučit.

  • Krok 1. Každá karta musí mít specifickou hodnotu. Například karty 2 až 6 jsou označovány jako “+1, naopak 7 až 9 jsou “0“, 10 až A poté “-1.
  • Krok 2. Dále sčítáte a odečítáte podle toho, jaká karta byla odehrána a podle toho znáte “současný počet”.
  • Krok 3. Pokud se hraje s více balíčky je nutné předpokládat “skutečný počet”. Zde je důležité dobře odhadnout moment pro sázku. Principem je dělit současný počet se zbývajícími balíčky karet.

Je důležité si neustále udržovat přehled o skutečném počtu. Pokud je počet kladný, je dobré sázet. V opačném případě je dobré počkat na lepší příležitost.

popup

Přijměte působivý bonus ze zabezpečeného online kasina

€150